Policjanci pomogą rozładować korki

2021-11-02 12:25
Koszalińscy mundurowi będą ręcznie kierować ruchem w godzinach szczytu komunikacyjnego
Autor: Materiały prasowe

Na prośbę prezydenta Koszalina policja w newralgicznych miejscach w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie kierowała ruchem ręcznie.

Koszalińscy policjanci z wydziału ruchu drogowego od wtorku (2 listopada) w godzinach szczytu na najbardziej uczęszczanych skrzyżowaniach w mieście kierują ruchem ręcznie. Poprosił o to komendanta miejskiego policji prezydent Koszalina, Piotr jedliński. Akcja ma pomóc kierowcom w poruszaniu się po zakorkowanym mieście.

- Mundurowi dzisiaj rano kierowali ręcznie ruchem na skrzyżowaniu ul. IV marca z ulicą prowadzącą na Skwierzynkę. Pojawiać się będą także na skrzyżowaniu Młyńskiej, Monte Cassino i Fałata, a także na Rolnej i Piłsudskiego. Będziemy reagować dynamicznie i patrole pojawią się w tych miejscach, gdzie w danym momencie będą się tworzyć korki – powiedziała Radiu Plus kom. Monika Kosiec, z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Jednocześnie zaapelowała do kierowców, by nie wjeżdżali na skrzyżowania nawet przy zielonym świetle, jeśli nie ma możliwości z nich zjechać, a to bardzo częsta sytuacja na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i 1 maja.

Po Koszalinie jeździ się bardzo ciężko. Zamknięte ul. Andersa i Piłsudskiego. Remont na Traugutta i Orląt Lwowskich. Zamknięta jest ulica Dąbrowskiego, a także Batalionów Chłopskich. O poranku i w godzinach szczytu Koszalin jest zakorkowany. Trasę, którą kierowcy pokonywali dotąd w kilka, kilkanaście minut, szybciej jest przejść pieszo. Czy akcja policji pomoże w rozładowaniu korków w newralgicznych miejscach?