Policjant z Koszalina na mecie Maratonu Komandosa

2023-11-30 13:39
Policjant z Koszalina na mecie Maratonu Komandosa
Autor: KMP Koszalin Policjant z Koszalina na mecie Maratonu Komandosa

W lasach pod Lublińcem odbył się jubileuszowy XX Maraton Komandosa pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W tym trudnym biegu Komendę Miejską Policji w Koszalinie reprezentował sierż. sztab. Wojciech Staszak, który ukończył bieg w bardzo dobrym czasie. Policjant jest dzielnicowym z Komisariatu Policji II w Koszalinie.

Trasa biegu to ponad 42 kilometry, które uczestnicy muszą pokonać w pełnym umundurowaniu, butach taktycznych o cholewce wysokiej na co najmniej 8 cali oraz plecaku ważącym nie mniej niż 10 kilogramów. Całą trasę należy pokonać maksymalnie w czasie 7,5 godziny. W biegu uczestniczyło około 600 przedstawicieli różnych służb mundurowych.

Na starcie maratonu z numerem „78” zameldował się sierż. sztab. Wojciech Staszak z Komisariatu Policji II w Koszalinie, który policjantem jest od 7 lat. Mundurowy pojawił się na macie po 5 godzinach i 35 minutach. Dla koszalińskiego policjanta udział w Maratonie Komandosa był to 5 start w cyklu biegów, a jego ukończenie pozwoliło na zdobycie Wielkiego Szlema Komandosów, który wymaga od uczestników znakomitej kondycji fizycznej oraz psychicznej.