Prawie 3 miliony złotych dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

2023-04-03 14:29
umowa
Autor: materiały prasowe

Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał 2,7 mln zł z budżetu województwa na zakup urządzeń medycznych i remont pomieszczeń.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podzielił łącznie 8 mln złotych dla szpitali w regionie. Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał z marszałkowskiej puli 2,2 mln zł na zakup cyfrowego zestawu rentgenowskiego do radiografii i fluoroskopii oraz na dostosowanie pomieszczeń Pracowni RTG w Pawilonie Dziecięcym. Pozostałe 0,5 mln złotych zostanie przeznaczone na adaptację pomieszczeń na potrzeby Pracowni Elektrofizjologii na Oddziale Kardiologii.

Przypomnijmy, wcześniej Szpital uzyskał z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie ze środków RPO na zakup nowego kardioangiografu i modernizację Pracowni Hemodynamiki. To z kolei wiąże się z przeniesieniem Pracowni Elektrofizjologii na drugie piętro Oddziału Kardiologii i to właśnie tutaj zostanie przeprowadzony remont pomieszczeń. Szpital realizuje aktualnie jeszcze jedną dużą inwestycję, wartą ok. 13 mln złotych. To modernizacja i wyposażenie Oddziału Onkologii i Chemioterapii.

Wkrótce na terenie szpitala ruszy budowa parkingu wielopoziomowego. Parking zaraz po wybudowaniu zostanie przekazany w całkowite użytkowanie i własność Szpitala Wojewódzkiego. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Listen to "p.o. dyrektora Szpitala Andrzej Kondaszewski i wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj" on Spreaker. Listen to "p.o. dyrektora Szpitala Andrzej Kondaszewski" on Spreaker.