Promocja przewodnika archeologicznego

2023-03-10 16:43
Muzeum Koszalin
Autor: brak danych

Promocja przewodnika turystycznego pt. "Archeologiczne zabytki Pomorza Zachodniego. Województwo zachodniopomorskie" odbędzie się 16 marca o godz. 18.00 w Domku Kata. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum w Koszalinie.

Seria przewodników po najciekawszych obiektach archeologicznych Pomorza to inicjatywa gdyńskiego Wydawnictwa Region, które od trzydziestu lat opracowuje i drukuje książki turystyczne. W serii archeologiczno-pomorskiej ukazały się dotąd opracowania województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W trzecim, ostatnim tomie serii Jarosław Ellwart, pomorski regionalista i fotograf oraz Piotr Kalka, archeolog, muzealnik, autor licznych prac naukowych i popularnonaukowych, postanowili przybliżyć czytelnikom archeologiczne dziedzictwo województwa zachodniopomorskiego.

W Przewodniku znalazło się ponad pięćdziesiąt obiektów, podzielonych na trzy kategorie: cmentarzyska, grodziska oraz placówki muzealne z wystawami archeologicznymi. Mapki oraz zawarte w tekście wskazówki ułatwiają dotarcie do celu. Dodatkowymi atutami książki są opisy i atrakcyjne fotografie.