Przebudują i poprawią oczyszczalnię ścieków

2021-10-27 14:36
Są pieniądze na przebudowę oczyszczalni ścieków w Darłowie
Autor: darlowo.pl

Darłowo otrzyma 13 mln zł na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. Pieniądze zostaną przekazane w ramach „Polskiego Ładu”. Projekt zakłada modernizację części mechanicznej, biologicznej, osadowej, a także budowę zbiornika buforowego w oczyszczalni ścieków. Przebudowie poddany też zostanie wylot ścieków już oczyszczonych.

- Nasza oczyszczalnia ma już ponad 20 lat i po prostu się zużyła, jak każdy tego typu sprzęt. Miasto się rozrosło, powstały nowe hotele, pensjonaty, czy apartamentowce. Nic dziwnego, że musimy dostosować odbiór i oczyszczanie ścieków do wymogów kurortu – powiedział Radiu Plus burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

- Dofinansowanie rządowe to przykład porozumienia ponad podziałami politycznymi. Taka inwestycja, jak oczyszczalnia powinna właśnie łączyć polityków różnych opcji, bowiem to przecież inwestycja proekologiczna. W nowym naborze projektów, który zapowiadany jest na listopad, także złożymy swój projekt na dofinansowanie kolejnej inwestycji – dodaje Klimowicz.

Zakładany całkowity koszt przebudowy oczyszczalni ścieków, której projekt został przekazany do Banku Gospodarstwa Krajowego, wynosi 14 mln zł. Kwota wnioskowanych do rządowego funduszu środków to trochę ponad 13 mln zł.