Przed nami premiera musicalu „Bonnie&Clyde” w Teatrze Adria w Koszalinie

2021-09-24 13:00
„Bonnie&Clyde” w Teatrze Adria w Koszalinie
Autor: Teatr Adria w Koszalinie „Bonnie&Clyde” -premiera musicalu 25 września.

Musical oparty jest na prawdziwej historii i to kolejny spektakl na broadwayowskiej licencji, który zostanie wystawiony po raz pierwszy w Polsce, i to właśnie w Koszalinie. Dotychczas grany był jedynie w 8 krajach na całym świecie.

Musical „Bonnie&Clyde” oparty jest na prawdziwej historii, opowiada o wielkiej miłości, przygodzie i zbrodni najbardziej znanych kochanków Ameryki. W spektaklu występuje około 20 artystów oraz zespół, grający na żywo wszystkie piosenki, które w dodatku zostały przetłumaczone na język polski. Tłumaczeniami zajęły się Diana Gliniecka, Dorota Kozielska oraz Magdalena Łoś-Wojcieszek.

-W spektaklu gram rolę komediową i jest to dla mnie nowe aktorskie zadanie, bo po raz pierwszy mierzę się z taką bohaterką. Zajmowałam się także przygotowaniem kostiumów, ale to właśnie tłumaczenie piosenek było dla mnie największym wyzwaniem. Musiałyśmy sporo pracy włożyć w to, aby zachować charakter i sens tych tekstów, aby to dobrze brzmiało i wpadało w ucho, ale chyba sprostałyśmy zadaniu- mówi z zadowoleniem dyrektor Adrii Magdalena Łoś-Wojcieszek.

„Bonnie&Clyde” w Teatrze Adria w Koszalinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Aktorzy i wokaliści występujący w musicalu „Bonnie&Clyde”.

W tytułowe role wcielają się dwa duety aktorskie, wyłonione w drodze castingu. Rolę Bonnie Parker, zbuntowanej romantyczki kreuje Diana Gliniecka oraz Aleksandra Daukszewicz, natomiast Clayda Barrowa grają Łukasz Walczak oraz Ringo Todorovič.

-Partie wokalne są trudne, ale aktorzy są niesamowicie zdolni, dzięki temu sięgamy broadwayowskich wykonań- mówi Dorota Helbik-Słobodzian, odpowiedzialna za przygotowanie wokalne. -Jest to ciekawy muzycznie musical, łączą się w nim różne style, muzyka pop, gospel, country. Myślę, że będzie to dla słuchaczy i widzów niesamowita przygoda, przede wszystkim muzyczna.

Premiera musicalu „Bonnie&Clyde” w Teatrze Muzyczny Adria w Koszalinie już jutro o godz. 18.00. Spektakl będzie grany cyklicznie, na razie na pewno do końca roku. Terminarz można sprawdzić na stronie www.teatradria.pl.