Przed nami uroczyste obchody Triduum Paschalnego

2023-04-05 15:02
triduum
Autor: materiały prasowe

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota to wspomnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

Obchody Triduum rozpoczyna Msza święta Wieczerzy Pańskiej. O tym szczególnym czasie dla chrześcijan mówił biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Zanim jednak rozpocznie się Triduum w czwartkowy poranek kapłani z całej diecezji gromadzą się w koszalińskiej katedrze na Mszy Krzyżma, podczas której biskup błogosławi oleje chorych i katechumenów oraz konsekruje krzyżmo. Kapłani odnowią przyrzeczenia ze święceń.

Triduum Paschalne rozpoczyna Msza Wieczerzy Pańskiej. W naszej diecezji w Koszalinie, Kołobrzegu i Słupsku obecni będą biskupi. I tak w Wielki Czwartek Msza pod przewodnictwem bp Zbigniewa Zielińskiego w kościele Mariackim w Słupsku. Bp Krzysztof Zadarko będzie przewodniczył Mszy w bazylice w Kołobrzegu, a w koszalińskiej katedrze Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie przewodniczył bp Edward Dajczak.

W Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej: Bp Zbigniew Zieliński - bazylika w Kołobrzegu, Bp Krzysztof Zadarko - katedra w Koszalinie a Bp Edward Dajczak - kościół Mariacki w Słupsku (początek o godz. 19.00). W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 21.00 w katedrze pod przewodnictwem bp Zbigniewa Zielińskiego, a od godz. 20.00 w kościele Mariackim w Słupsku - Bp Krzysztof Zadarko a w bazylice kołobrzeskiej Bp Edward Dajczak.

Listen to "bp Zbigniew Zieliński" on Spreaker.