Przejścia dla pieszych w powiecie słupskim będą bezpieczniejsze

2021-09-13 15:29
RZESZÓW. Na Słowackiego powstaje zebra z bruku. Pojawią się też znaki
Autor: pixabay

W planach jest modernizacja siedmiu przejść dla pieszych. Starostwo Powiatowe w Słupsku otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Swoje oblicze zmienią przejścia dla pieszych: w Redzikowie, Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, w Łupawie, w Potęgowie, Kępicach i w Przewłoce w gminie Ustka.

Przejścia dla pieszych w powiecie słupskim będą bezpieczniejsze. Starostwo planuje przebudowę 7 z nich. Zmiany mają polegać między innymi na doświetleniu przejść, poprawie nawierzchni oraz zainstalowaniu mierników prędkości. Prace mogą pochłonąć około 700 tysięcy złotych. Które przejścia zostaną przebudowane?

-Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane w Redzikowie, Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, w Łupawie, w Potęgowie, Kępicach i w Przewłoce w gminie Ustka- mówi wicestarosta słupski Rafał Konon. Najwięcej pracy wymaga przebudowa przejścia w Redzikowie na dawnej DK nr 6. -Tutaj są dwa pasy ruchu w każdą stronę, a między nimi wyspa. Modernizacja tego przejścia to najwyższy koszt, około 330 tys. zł, ale jednocześnie to miejsce najbardziej wymaga poprawy bezpieczeństwa, gdyż ruch pieszych jest tam intensywny, ponieważ po jednej stronie jest duży sklep, a po drugiej ogródki działkowe- dodaje wicestarosta.

Przejście dla pieszych
Autor: pixabay

Przebudowa przejść dla pieszych zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki pokryją 80 procent kosztów. Resztę dopłacą po połowie gminy i powiat słupski. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a przetarg zostanie ogłoszony pod koniec roku bieżącego.