Reaktywacja Lepszego Koszalina i wspólny start z Koalicją Obywatelską

2024-02-12 15:16
Lepszy Koszalin do wyborów z Koalicją Obywatelską
Autor: MK Lepszy Koszalin do wyborów z Koalicją Obywatelską

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin, czyli ugrupowanie, które parę lat temu miało swoich radnych w radzie miejskiej w Koszalinie w nadchodzących wyborach samorządowych wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. O umowie koalicyjnej poinformował wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i kandydat na prezydenta Koszalina, Tomasz Sobieraj.

- Do Koszalina musi wrócić dialog, którego od lat brakuje. Jestem zdeterminowany, by o ten dialog dbać i zabiegać, także jako prezydent. W jego ramach postanowiliśmy wystartować razem z Lepszym Koszalinem - powiedział Sobieraj.

Liderem Lepszego Koszalina, który powalczy o mandat radnego jest kanclerz Politechniki Koszalińskiej, obecny radny Sejmiku woj. zachodniopomorskiego, Artur Wezgraj.

- W Koszalinie jest rodzaj jakiejś stagnacji, zwłaszcza w ostatnich czterech latach. Trzeba to zmienić. Lepszy Koszalin przystępuje do Koalicji Obywatelskiej dlatego, że kandydatura Tomasza Sobieraja na prezydenta miasta gwarantuje te zmiany – mówił Artur Wezgraj.

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin do rady miejskiej w kwietniowych wyborach chce wprowadzić czterech radnych. Program z którym Koalicja Obywatelska startuje w Koszalinie w wyborach samorządowych, mamy poznać na początku marca.

Listen to "Tomasz Sobieraj" on Spreaker. Listen to "Artur Wezgraj" on Spreaker.