[RELACJA] Adwentowe Czuwanie Młodych w Koszalinie

2023-12-08 23:44
Adwentowe Czuwania Młodych rozpoczęły się w tym roku w koszalińskiej katedrze
Autor: www.koszalin.gosc.pl Adwentowe Czuwania Młodych rozpoczęły się w tym roku w koszalińskiej katedrze

W koszalińskiej katedrze późnym wieczorem odbyło się pierwsze z cyklu Adwentowych Czuwań Młodych. Z młodzieżą spotkał się biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczęły się Adwentowe Czuwania Młodych. Pierwsze spotkanie odbyło się dziś późnym wieczorem w koszalińskiej katedrze. Z młodzieżą spotkał się biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński. To wieczorne nabożeństwo zgromadziło w świątyni młodzież z terenu Koszalina i pobliskich miasteczek i miejscowości. Hasłem tegorocznych czuwań jest "Wpisani w serce Jezusa".

"Chrystus przychodzi na świat nie po to, by się skończyła ta historia na choince, na prezentach, czy nawet na najpiękniej i najczulej śpiewanych kolędach. Przyszedł na świat po, by się wypełniło najważniejsze w Jego śmierci, a potem w Jego zmartwychwstaniu, by się otworzyło dla nas niebo i byśmy mieli drugie życie. Ta historia zaczyna się w betlejemskim żłóbku, w niewinnej Dziecinie, która staje się Zbawicielem świata. Staje się bezbronny, delikatny, ubogi, po to by być bliżej każdego z nas, zwłaszcza tych, którzy doświadczają różnych lęków, emigracji, ucieczek z domu, od przyjaciół, z klasy, z kościoła. Jezus mówi- nie lękaj się, wróć"- mówił do młodych bp Zbigniew Zieliński. 

Listen to "Relacja z Adwentowego Czuwania Młodych w Koszalinie" on Spreaker.

Kolejne czuwania:

9.12 Piła (parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych) - godzina 19:009.12 Świdwin (parafia pw. MB Nieustającej Pomocy) - godzina 19:0015.12 Słupsk (parafia pw. NMP Królowej Różańca Świętego) - godzina 19:0016.12 Szczecinek (parafia pw. Narodzenia NMP) - godzina 19:0022.12 Kołobrzeg (Bazylika) - godzina 20:00