Rozliczając swój PIT, można wesprzeć diecezjalną Caritas

2024-02-06 16:20
Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Każdy, kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym może przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego 1,5 procent podatku dochodowego. Wystarczy w odpowiednie miejsce w zeznaniu podatkowym, wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc. Przekazując 1,5 procent podatku dla Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, wspieramy placówki charytatywno-opiekuńcze, które ona prowadzi i pomagamy najbardziej potrzebującym.

-Dzięki tym środkom możemy finansować nasze dzieła jak na przykład prowadzenie Hospicjum w Darłowie czy Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Również możemy pomagać w takich lokalnych i nagłych sprawach osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej np. pogorzelcom. Dzięki środkom pozyskanym z 1,5 procent zakupujemy też karty apteczne, które potem możemy rozdać osobom w potrzebie, których nie stać na zakup leków

-mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas. Dzięki przekazaniu przez podatników 1,5 procent podatku dochodowego, w zeszłym roku do diecezjalnej Caritas wpłynęło ponad 250 tys. zł.

-To jest znaczna część naszego budżetu pomocowego, stąd już dzisiaj dziękuję za każdy odruch serca przy wypełnianiu PITu, tak by można było wesprzeć nasze dzieła Caritas diecezji

-dodaje ks. Łukasz.

Numer KRS, potrzebny do przekazania na rzecz diecezjalnej Caritas 1,5 procent podatku to 0000 274 950. Szczegóły na stronie  koszalin.caritas.pl w zakładce OPP.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas" on Spreaker.