SŁAWNO: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

2023-09-29 12:14
Zatrzymany kierowca miał 3 promile alkoholu
Autor: pexels Zatrzymany kierowca miał 3 promile alkoholu

Policjant, będąc w czasie wolnym od służby, interweniował wobec kierującego Land Roverem. Mężczyzna postanowił zatankować samochód na stacji benzynowej. Dalej jednak nie pojechał, gdyż zauważył go policjant sławieńskiej drogówki. Widząc kierowce, nabrał podejrzeń co do jej stanu trzeźwości. Okazało się, że 35 - latek miał ponad 3 promile.

Sposób poruszania się mężczyzny wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Po chwili chwiejnym krokiem udał się do zaparkowanego pod budynkiem stacji Land Rovera. Policjant o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego sławieńskiej komendy.

Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi, którzy tuż przy wyjeździe ze stacji zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą Land Rovera okazał się 35 - letni mieszkaniec gminy Sławno. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 35 - latek odpowie teraz karnie za przestępstwo przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.