Stacjonarny punkt fundacji DKMS działa w słupskim szpitalu

2024-06-03 14:54
slupsk
Autor: materiały prasowe

W Polsce średnio co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Często jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy.

Ostatnio w słupskim szpitalu, gdzie znajduje się oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku uruchomiono punkt, w którym można przyłączyć się do bazy DKMS. Inicjatorem jego powstania była grupa sołtysów gminy Redzikowo - „Solidarni, aż do szpiku”. Słupski oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku planuje w tym roku przeprowadzić ponad 80 transplantacji. Punkt DKMS mieści się w holu słupskiego szpitala i tam codziennie, przez cały czerwiec, można zarejestrować się jako dawca szpiku. Fundacja DKMS poszukuje także dawcy dla koszalinianki Natalii, która zmaga się z białaczką i potrzebuje przeszczepu szpiku. Najbliższa okazja, by dołączyć do bazy już 14 i 15 czerwca podczas Dni Ziemi Sianowskiej. Punkt rejestracyjny znajdziemy na stadionie miejskim w Sianowie w godz. od 12.00 do 21.00.

Listen to "Maria Łuczka-Furmanek, pomysłodawczyni akcji" on Spreaker. Listen to "Mateusz Lis z DKMS Polska" on Spreaker.