„Święta Bożego Narodzenia możemy wykorzystać na naładowanie duchowych akumulatorów”- zachęca bp Zbigniew Zieliński

2023-12-20 18:15
bp Zieliński
Autor: Magda Wanowska-Miksa bp Zbigniew Zieliński

„Święta Bożego Narodzenia są dla każdego, możemy wykorzystać ten czas na naładowanie duchowych akumulatorów”- zachęca do tego ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Zbigniew Zieliński, przypominając prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia podczas tradycyjnego przedświątecznego spotkania z mediami.

-Święta Bożego Narodzenia to jest przede wszystkim taka rzeczywistość duchowa, rzeczywistość wiary, którą będziemy po raz kolejny przeżywali właśnie w tym momencie świąt, nawiązując do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Za każdym razem przeżywając Boże Narodzenie mamy okazję je zgłębić, nadać temu świętowaniu głębszy, poszerzony wymiar i do tego chciałbym z całego serca zachęcić. Boże Narodzenie dla każdego z nas jest kolejną szansą podładowania naszych duchowych akumulatorów. Boże Narodzenie wnosi w życie człowieka entuzjazm wiary, ale też i promocję życia. Każdemu z nas daje to, co może nas jeszcze bardziej uzdolnić do tworzenia życiowych projektów, nabywania siły, która pozwoli właśnie nie tylko przeliczać coś na wartości ekonomiczne, ale też odnaleźć to, co naprawdę daje człowiekowi siłę, co nadaje też sens

-mówił biskup Zbigniew Zieliński.

Obchody świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna pasterka, bp Zieliński będzie przewodniczył tej Mszy św. o godz. 22.30 w kołobrzeskiej Bazylice. W koszalińskiej katedrze o godz. 22.30 Mszę św. pasterską będzie sprawował bp Edward Dajczak, a o tej samej porze w słupskim kościele mariackim bp Krzysztof Zadarko.

Listen to "Biskup Zbigniew Zieliński o świętach Bożego Narodzenia" on Spreaker.