Szczepienia HPV dla subregionu koszalińskiego

2023-02-06 14:23
szczepienia hpv
Autor: materiały prasowe

W Koszalinie realizowany jest program bezpłatnych szczepień przeciw HPV w ramach projektu z funduszy europejskich „Stop HPV w subregionie koszalińskim”.

W projekcie mogą wziąć udział dziewczynki z roczników 2009, 2010 i 2011, które otrzymają dwie darmowe dawki szczepionki. W przychodni przy ul. Lelewela mogą się zaszczepić mieszkanki powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin. Od listopada 2021 Bezpieczna Przychodnia wykonuje bezpłatne szczepienia przeciw HPV w ramach projektu. Działania dofinansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i wynikają z przyjętego „Regionalnego Programu Zdrowotnego Województwa Zachodniopomorskiego. Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2021-2022”.

W praktyce każda kobieta z roczników 2009, 2010 i 2011 może otrzymać darmowe szczepienie przeciw HPV. Wymagane jest zamieszkanie na terenie powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin. Główny realizator, firma Kartes Med, prowadzi także projekty dla mieszkanek: szczecineckiego, wałeckiego, drawskiego, świdwińskiego, łobeskiego oraz stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego. Program będzie realizowany do wyczerpania zapasów szczepionek. Na pierwszą dawkę należy się zgłosić najpóźniej na początku kwietnia. Ostatnie podanie 1 dawki odbędzie się 15 kwietnia. Rejestracja osobiście w przychodni lub telefonicznie pod numerem 786 969 212 w godzinach 9:00 – 16:00. Szczepienie preparatem Gardasil 9. Do tej pory zaszczepiono już pierwszą dawką ponad 700 dziewcząt, pełnym cyklem jest już zaszczepionych ponad 300 dziewcząt.

Listen to "szczepienia HPV w subregionie koszalińskim" on Spreaker.