Trwa Tydzień Mediacji

2021-10-20 12:43 Marcin Kieca
Sąd Okręgowy w Koszalinie zaprasza na dyżur mediatorów
Autor: pixaby

Celem tego dnia jest propagowanie i wspieranie metod pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Z okazji trwającego Tygodnia Mediacji koszalińscy policjanci zorganizowali dyżur dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomocy przy zakończeniu sporów. Dzień mediacji to ważne wydarzenie w kalendarzu świąt nietypowych, bowiem uświadamia ludziom, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności angażowania sądu. W Polsce jest ono coraz bardziej popularne i rozpowszechnione.

Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony jest co roku w trzeci czwartek października. Celem jest propagowanie i wspieranie metod pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu kompromisu.

Z pomocy mediatorów w trakcie Międzynarodowego Dnia Mediacji (czwartek 21.10.21), będzie można skorzystać bezpłatnie w koszalińskim Sądzie Okręgowym. Od 8.00 do 15.00, w pokoju 119, na zainteresowanych czekać będą mediatorzy. Pytania dotyczące mediacji będzie można też zadawać telefonicznie.