Trwają konsultacje organizacji pozarządowych w Sianowie.

2021-10-21 14:18
W Siabnowie pracują nad  programem współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi
Autor: Materiały prasowe

Dokument o współpracy samorządu z tymi organizacjami ma być gotowy do 30 listopada br. W czwartek odbyło się spotkanie wolontariuszy i działaczy społecznych z przedstawicielami sianowskiego magistratu.

W sianowskim ratuszu powstał program współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na przyszły rok. Wyznacza on kierunek współpracy zwłaszcza w zakresie realizowania celów związanych z rozwijaniem społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego poprzez pracę dla organizacji pozarządowych.

Przedstawiciele działających w Sianowie organizacji mogą wypełnić specjalne ankiety (dokumenty udostępnione na stronie www oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM) i w ten sposób włączyć się w prace nad ustaleniem ostatecznego brzmienia dokumentu. Trzeba to zrobić do 30 listopada br.

Wypełnione formularze należy składać w Referacie Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie, pokój nr 7, przesyłać drogą listowną na adres: Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie, ul. Armii Polskiej 30, 76-004 Sianów lub elektroniczną na adres e-mail: dmarcinkowski@sianow.pl.

Na terenie miasta i gminy Sianów działa ok. 50 organizacji pozarządowych. Na ich działalność w przyszłym roku zabezpieczono w budżecie gminy 413 tys. złotych.