Trwają konsultacje społeczne w sprawie sołectwa Łazy

2024-02-06 15:41
morze
Autor: materiały prasowe

Minął rok jak sołectwo Łazy zostało przyłączone do gminy Sianów. Po roku wraca temat konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic i to zarówno Gminy Sianów jak i Mielna.

To oznacza, że mieszkańcy ponownie mogą się wypowiedzieć, czy chcą by Łazy pozostały przy Sianowie, czy chcą ich powrotu do Mielna. Do piątku włącznie (9.02) ankiety są dostępne w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy i Miasta Sianów. Ankiety można pobrać w pok nr 1 Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie, wypełnić i wrzucić do urny w holu.

Konsultacje ws. powiększenia Mielna o sołectwo Łazy trwają także w mieleńskim magistracie. Mieszkańcy pytani są o to, czy są za włączeniem do granic administracyjnych Mielna obszaru obejmującego Sołectwo Łazy. Tu konsultacje potrwają do 14 lutego. Ankiety dostępne są na stronie internetowej Gminy Mielno www.mielno.pl. Należy je wypełnić i pozostawić w Urzędzie. Przypomnijmy, że sołectwo Łazy zostało przyłączone do Gminy Sianów 1 stycznia 2023 roku decyzją Rady Ministrów. Opinia wojewody w tej sprawie była neutralna.

Listen to "konsultacje w Sianowie" on Spreaker. Listen to "konsultacje w Mielnie" on Spreaker.