Trwają przygotowania do konferencji TEDx Koszalin

2023-10-03 13:30
Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji TEDx Koszalin
Autor: MK Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji TEDx Koszalin

7. edycja TEDx Koszalin zostanie zorganizowana 28 października w Filharmonii Koszalińskiej. Wcześniej, bo 10 października odbędzie się rejestracja na tę wyjątkową konferencję.

TED jest organizacją non profit zajmującą się ideami wartymi propagowania. Założono ją 30 lat temu w Kalifornii, by idee, które powstają w różnych miejscach świata, dzięki konferencjom TED, miały szansę trafić do jak najszerszego grona. TED. Te trzy litery to skrót od Technology, Entertainment, Design czyli technologia, rozrywka i styl. Początkowo, ze względu na bliskość Doliny Krzemowej konferencje skupione były na technologii. Teraz dotyczą też nauki, kultury i każdej dziedziny życia człowieka.

Schemat jest prosty. Każdy prelegent dostaje 18 minut na opowiedzenie inspirującej historii. Wśród uczestników było i jest wiele wybitnych osobistości, polityków, pisarzy, aktorów, naukowców, laureatów Nagrody Nobla, ale też wielu “zwyczajnych” ludzi, którzy chcą podzielić się inspirującymi rzeczami, które robią czy doświadczeniem, które było ich udziałem.

W tym roku zaproszono 11 prelegentów. Wśród nich np. aktor Krzysztof Czeczot, sportowcy: Maja Włoszczowska i Mateusz Kusznierewicz.

Rejestracja na konferencję rozpocznie się 10 października o godz. 10:10.

Tegoroczną edycję konferencji uświetni też zespół muzyczny oraz pokaz jednej z koszalińskich szkół tańca. Wszelkie szczegóły i rejestracja na stronie tedxkoszalin.pl.

Listen to "Konferencja nt. TDEx Koszalin" on Spreaker.