Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie podsumował 2023 rok

2024-01-05 16:00
Dziecko
Autor: Pixabay W 2023 roku w Koszalinie zarejestrowano o blisko 200 mniej dzieci, niż w roku 2022.

W Koszalinie wciąż ubywa mieszkańców. Urząd Stanu Cywilnego podsumował 2023 rok. Niestety powtórzył się scenariusz z lat ubiegłych. Urząd wydał więcej aktów zgonu niż urodzeń.

-W zeszłym roku mieliśmy 1722 zgony, a urodzeń żywych 1048. Liczba urodzeń wpisanych do rejestru jest jednak nieco większa i wynosi 1329, a to dlatego, że część dzieci urodziła się zagranicą. Z dzieci zarejestrowanych u nas w Urzędzie więcej było chłopców, około 52 procent stanowili chłopcy

-mówi Katarzyna Bassel, kierownik USC w Koszalinie.

Chłopcy najczęściej otrzymywali imię Nikodem, Aleksander, Leon, Jakub i Franciszek. Z kolei wśród dziewczynek królowała Laura, Zofia, Pola, Hanna i Oliwia.

W 2023 roku w koszalińskim USC zarejestrowano 515 małżeństw, jest to trochę mnie niż w poprzednich latach. Znacznie spadał liczba ślubów konkordatowych. Tylko 82 zostały zawarte przed duchownym. 332 to ślubu zawarte w Koszalinie przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, cztery z tych uroczystości odbyły się poza murami Pałacu Ślubów. Pozostałe ślubu zawarte zostały poza granicami kraju, ale wpisane do SRP.

13 mieszkańców Koszalina obchodziło w zeszłym roku setne urodziny.

W pierwszych dniach nowego roku w Koszalinie zarejestrowano już dziewięcioro nowo narodzonych dzieci.

Listen to "Katarzyna Bassel, kierownik USC w Koszalinie" on Spreaker.