W diecezji powstanie kolejny Dom Miłosierdzia Bożego

2023-12-05 15:58
Pałac w Wietrznie
Autor: ARCHIWUM DWORY I PAŁACE POLSKI Pałac w Wietrznie wybudowano w 1920 roku, otacza go park z pierwszej połowy XX w.

W Wietrznie koło Polanowa będzie mieścił się nowy Dom Miłosierdzia Bożego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kolejna placówka pomocowa dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych przyjmie około 220 osób. Zanim jednak będą mogli tam zamieszkać, neobarokowy pałac w Wietrznie wymaga generalnego remontu.

-My błagaliśmy Boga o kolejny dom, by nie odmawiać potrzebującym ludziom, a tych jest bardzo dużo. Każdego dnia mamy telefony z prośbą o przyjęcie do naszej placówki. Udało nam się uzyskać kredyt i kupić pałac w Wietrznie. To piękny i duży budynek, ma sto pokoi i 5 tys. metrów kwadratowych, daje duże możliwości, ale wymaga ogromnego remontu. Mamy wiele rąk do pracy i w naszym gronie są specjaliści z zakresu budowlanki, dlatego chcemy ten dom wyremontować własnymi siłami, potrzebujemy jednak wsparcia materialnego

-mówi ks. Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia Bożego.

Remont Domu Miłosierdzia Bożego w Wietrznie można wesprzeć finansowo, potrzebne dane znajdują się na stronie dommilosierdzia.pl Ks. Radosław zakłada, że na przyszłoroczne Święta Bożego Narodzenia dom ten już będzie zamieszkany, a pomoc uzyska w nim około 220 osób, szczególnie starszych.

Obecnie w czterech domach należących do Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia mieszka łącznie 170 osób. To ludzie w kryzysie bezdomności, samotni, starsi i z różnych względów potrzebujący pomocy. W koszalińskim Domu zamieszkują również Siostry i Bracia Miłosiernego Pana.

Listen to "ks. Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia Bożego" on Spreaker.