W kinach to będzie weekend polskich premier

2024-01-11 16:45
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

W kinach to będzie weekend polskich premier. Na dużych ekranach pojawią się aż trzy nowe tytuły: komedia, film obyczajowy i dramat historyczny. W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie propozycji dla dzieci i młodzieży, a także seansów specjalnych, w tym Kina Kobiet.

Na dużym ekranie w premierowych filmach zagości plejada polskich aktorów m. in. Paulina Gałązka, Maciej Stuhr, Janusz Gajos i Cezary Pazura, których zobaczymy w filmie komediowym "FUKS 2”. W dramacie historycznym o ks. Brzósce „Powstaniec 1863” zagra Sebastian Fabijański i Daniel Olbrychski.

Ciekawym tytułem, który można zobaczyć w kinie jest także film biograficzny „Ferrari”, Michaela Manna z Penelope Cruz i Adamem Driverem w rolach głównych, a także amerykańska komedia „Dream Scenario”, w której gra Nicolas Cage.

Na młodszych widzów czeka „WONKA”, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, „Wyfrucięci” i „Akademia Pana Kleksa”, uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. W rolach głównych zobaczymy Tomasza Kota, Antoninę Litwiniak i Piotra Frączewskiego.

W poniedziałek, 15 stycznia można wybrać się m. in. na Kino Konesera, w ramach którego zostanie pokazany musical dokumentalny „Vika” o seniorce, która jest dj-ką, gwiazdą warszawskich klubów i miejskim kolorowym ptakiem. Dokument jest słodko-gorzkim portretem kobiety, która celebruje życie do samego końca.

W środę, 17 stycznia w kinie gości comiesięczny cykl Kino Kobiet. Tym razem seans dla kobiet to film „PRISCILLA”, czyli historia burzliwej miłości Elvisa i jego żony, natomiast w czwartek, 18 stycznia w cyklu Kultura Dostępna polska komedia „Teściowie 2”.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Łukasz Pogonowski, dyrektor jednego z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.