W Koszalinie weekend pod znakiem monodramu

2021-10-07 12:01
Strzała Północy
Autor: materiały prasowe

W ten weekend odbędą się Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu- Debiuty „Strzała Północy”. Podczas Festiwalu zagranych zostanie 6 monodramów konkursowych, wybranych z 17 zgłoszonych. Tematyka spektakli będzie bardzo różnorodna, do tego pojawi się jedno słuchowisko.

Co jest prawdziwym wyzwaniem dla aktora? Mówi się, że monodram. W Koszalinie po raz kolejny artyści będą się mierzyć właśnie z tym gatunkiem. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu- Debiuty „Strzała Północy” potrwają od 8 do 10 października. Podczas 9. edycji tego festiwalu zagranych zostanie 6 monodramów konkursowych, wybranych z 17 zgłoszonych.

-Ta edycja będzie inna niż poprzednie, a różni ją to, że udział biorą tacy prawdziwi debiutanci, młodzi wiekiem i młodzi dorobkiem. Są to studenci IV roku studiów na akademiach teatralnych, a także świeżo upieczeni absolwenci uczelni artystycznych- mówi koordynatorka festiwalu Elżbieta Malczewska-Giemza.

Debiutantów w monodramie będzie oceniało trzyosobowe jury w składzie: aktorka i profesor łódzkiej filmówki Barbara Dziekan, aktor i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie Jerzy Łazewski, dyrektro BTD Zdzisław Derebcki oraz dyrektor festiwalu Marek Kołowski. Jury wręczy Gran prix. W tym roku swoją nagrodę przyzna także publiczność, a dokładniej komisja wybrana z grona tych osób, które obejrzą wszystkie przedstawienia konkursowe.

Wejściówki dla widzów są bezpłatne i czekają do odbioru w Domku Kata. Na listę widzów można się też zapisać mailowo. Szczegóły i cały repertuar dostępny jest na stronie monodramus.eu