W piątek „Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym”

2024-02-15 12:37
W piątek Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym
Autor: materiały prasowe W piątek Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym

Na wspólną Drogę Krzyżową i Mszę św. w tej intencji do koszalińskiej katedry zaprasza ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, bp Zbigniew Zieliński.

„Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym” to inicjatywa duchowej bliskości z osobami, które doświadczyły przemocy seksualnej. Także kościoły diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej włączają się w inicjatywę modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich.

- Chcemy pochylić się nad tymi sprawami, które są trudne, bolesne i wstydliwe dla ludzi Kościoła, bo mówimy o osobach skrzywdzonych przez wykorzystanie seksualne w przestrzeni Kościoła. Posypujemy głowy popiołem. Przyznajemy, że takie przestępstwa miały miejsce. Modlimy się też w tym dniu za wszystkich, którzy doznali przemocy seksualnej – powiedział Radiu Plus rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie, ks. Wojciech Parfianowicz.

„Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym” obchodzony jest w odpowiedzi na apel papieża Franciszka. Konferencja Episkopatu Polski wyznaczyła datę na pierwszy piątek Wielkiego Postu. Po raz pierwszy Kościół w Polsce obchodził ten dzień 3 marca 2017 roku.

Listen to "Ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie" on Spreaker.