"W rytmie życia" z Joanną Ossowską ze Stowarzyszenia Fundusz Tratwa Szczecinek

2022-12-08 19:28 Alicja Górska
Joanna Ossowska ze Stowarzyszenia Fundusz Tratwa Szczecinek
Autor: Alicja Górska Joanna Ossowska ze Stowarzyszenia Fundusz Tratwa Szczecinek

Od kilkunastu lat zajmuje się pomocą osobom doświadczającym przemocy domowej. Jest koordynatorką Punktu Konsultacyjnego ds. Przemocy Domowej w Stowarzyszeniu Fundusz Tratwa Szczecinek.

Od kilkunastu lat zajmuje się pomocą osobom doświadczającym przemocy domowej. Prowadzi zajęcia w szkołach i jest koordynatorką Punktu Konsultacyjnego ds. Przemocy Domowej w Stowarzyszeniu Fundusz Tratwa Szczecinek.

Joanna Ossowska była dziś gościem w programie „W rytmie życia”.

Porozmawiałyśmy o braku miłości, bo tym jest przemoc; ale i o nadziei, wierze, przyjaźni, czasie. Dlaczego te tematy?

Listen to ""W rytmie życia" z Joanną Ossowską cz. 1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Joanną Ossowską cz. 2" on Spreaker.

Rok temu usłyszała diagnozę: nowotwór piersi. "Przyjęłam tę diagnozę spokojnie. Myślę, że obcowanie z chorobą rodziców pomogło mi to tak przyjąć. Był taki moment, że się trochę przestraszyłam. Przychodziły mi takie myśli - ile czasu mi jeszcze zostało? Ale to był krótki czas. Pomyślałam sobie, że w tej sytuacji mogę usiąść i płakać, ale mogę też zawalczyć o zdrowie. Bardzo pomógł mi lekarz i to w jaki sposób przekazał tę diagnozę. Powiedział mi, że na ten rodzaj guza mamy bardzo dobry lek. 'Pani jest u nas po, to żeby się wyleczyć i my panią do tej współpracy zapraszamy'. Pomyślałam wtedy, że może mam szansę i to mi bardzo pomogło"- opowiada Joanna Ossowska, która jest już po operacji, radioterapii i w trakcie chemioterapii. 

Listen to ""W rytmie życia" z Joanną Ossowską cz. 3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Joanną Ossowską cz. 4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Joanną Ossowską cz. 5" on Spreaker.

Program w "W rytmie życia" za tydzień w czwartek po godz. 17.00. Gościem programu będzie Ewa Tomczyk, prezes Fundacji „Przyjaciele języka migowego” w Szczecinku. Zapraszamy!

Polecamy także poprzednie wydania programu "W rytmie życia":

"W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto, starostą białogardzkim

"W rytmie życia" ze Zbigniewem Izraelskim, prezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”

"W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim, prezesem "Na Przekór Przeciwnościom"