[WYWIAD] "W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim, prezesem "Na Przekór Przeciwnościom"

2022-11-04 11:29
Jacek Pawłowski, psycholog i suicydolog
Autor: Alicja Górska Jacek Pawłowski, psycholog i suicydolog

Koordynuje pracą dwóch dziennych Oddziałów Psychiatrycznych przy szpitalu specjalistycznym w Gryficach. Do tego praca w Domu Dziecka. Od siedmiu lat prowadzi także fundację.

Niezwykle aktywny zawodowo. Jest wykładowcą w koszalińskiej filii Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Koordynuje pracą dwóch dziennych Oddziałów Psychiatrycznych przy szpitalu specjalistycznym w Gryficach. Do tego praca w Domu Dziecka. Ale to nie koniec. Od siedmiu lat prowadzi także fundację, która organizuje konferencje, spotkania z młodzieżą w szkołach, czy akcję „Kołobrzeskie Mięśniaki Wspierają Dzieciaki”.

Jacek Pawłowski, prezes kołobrzeskiej Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom” 3 listopada był gościem w programie „W rytmie życia” w Radiu Plus Koszalin.

Rozmawialiśmy o kondycji psychicznej mieszkańców naszego regionu i o licznych aktywnościach naszego gościa.

Fundacja "Na Przekór Przeciwnościom" od września prowadzi grupę wsparcia dla osób w żałobie, a od października poradnię suicydologiczną. Oferta adresowana jest dla mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. 

"Utworzyłem ten projekt ze względu na to, że jak przyjmuję w poradni zdrowia psychicznego czy jak prowadzę praktykę psychologiczną, zauważyłem że jest coraz większy problem, związany właśnie z tematyką myśli samobójczych. Nie każdego stać na to, żeby przychodzić prywatnie do gabinetu, a terminy wizyt też dość odległe w różnych miejscach naszego miasta, czy powiatu. W związku z tym we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kołobrzegu postanowiliśmy utworzyć poradnię suicydologiczną. Czynna jest na razie dwa razy w miesiącu, w czwartki w godzinach 16.00-18.00"- wyjaśnia Jacek Pawłowski, prezes fundacji.

Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim cz.5" on Spreaker.
Jacek Pawłowski, psycholog i suicydolog z Kołobrzegu
Autor: Alicja Górska Jacek Pawłowski, psycholog i suicydolog z Kołobrzegu

Poradnia Suicydologiczna ma siedzibę w Kołobrzegu przy ul. Władysława Jagiełły 4. Czynna jest dwa razy w miesiącu w czwartki od 16.00-18.00. Rejestracja przez numer telefonu 500 009 019 (sms).

Kolejnym gościem programu "W rytmie życia" 10 listopada po godz. 17.00 będzie Zbigniew Izraelski, prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”. Już dziś gorąco zapraszamy na to spotkanie.

Więcej wywiadów z cyklu "W rytmie życia" na naszej stronie:

"W rytmie życia" z Grażyną Ziębą, dyrektor koszalińskiego hospicjum

"W rytmie życia" z Pawłem Mielcarkiem, dyrektorem MDK w Białogardzie

"W rytmie życia" z Bernadettą Durbacz, założycielką Zespołu Tańca Ludowego "Bałtyk"