[WYWIAD] "W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem

2021-10-29 16:30
prof. Michał Polak
Autor: Alicja Górska

Historyk, nauczyciel akademicki, zafascynowany przeglądaniem archiwalnych dokumentów, a także autor wielu publikacji naukowych. Nagrodzony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, czy Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Prof. Michał Polak, dziekan Wydziału Humanistycznego na Politechnice Koszalińskiej 30 września był gościem w programie „W rytmie życia”. Rozmawialiśmy o rozpoczynającym się roku akademickim, ale także o pracy badawczej naszego gościa i zaangażowaniu w rycerstwo. Jest dziekanem Wydziału Humanistycznego od ponad pięciu lat. Jakie wyzwania przed nim w tym roku i kolejnych? Doktorat bronił w Instytucie Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a habilitację na UKSW w Warszawie. Na czym koncentruje się jego praca naukowa? Prowadzi badania archiwalne w archiwach krajowych, ale również w polskich ośrodkach naukowych w Wielkiej Brytanii. Co w tej pracy badawczej jest dla niego najbardziej fascynujące? Odpowiedzi na te i inne pytania w tym wywiadzie.

Alicja Górska, zapraszam.

Listen to ""W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z prof. Michałem Polakiem cz.5" on Spreaker.

POLECAMY INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z Agnieszką Orłowską, dyrektorką Szkoły Muzycznej w Szczecinku