W Sianowie odbył się Folk Film Festiwal 2021

2021-10-07 16:52
Kino Zorza w Sianowie
Autor: materiały prasowe

Poznaliśmy laureatów tegorocznych Kokofów, czyli nagród konkursu filmowego, który odbywa się w Sianowie podczas Folk Film Festiwalu.

W tym roku, spośród niemal 70 filmów z całej Polski, jakie napłynęły do konkursu jury pod przewodnictwem reżysera Sławomira Fabickiego przyznało trzy wyróżnienia i 3 nagrody za miejsca konkursowe:

1. miejsce – Anna Koczyk za film „Janek”

2. miejsce – Michał Lejczak za film „Green house”

3. miejsce – Piotr Pluta za film „Freckles pieprzyki”

Sianowski Kokof
Autor: materiały prasowe

Wyróżnienia otrzymali:

- Jakub Dolny za film „Bait”

- Tomasz Wiśniewski za film „Pamiątka od żony”

- Luiza Grechuta za film „Potwór z szafy”

Sławomir Fabicki przewodniczący jury
Autor: materiały prasowe

Przewodniczącym jury Konkursu Krótkich Filmów O Wsi Kokofy był w tym roku reżyser Sławomir Fabicki. W skład jury weszli także: dziennikarka Joanna Krężelewska, kurator konkursu Marek jackowski i projektant graficzny Łukasz Waberski. Hasło przewodnie tegorocznych produkcji to „Obcy”. Natomiast w przyszłym roku tematem będzie „Wolność”.

laureatka Anna Koczyk
Autor: materiały prasowe

Kokof za pierwsze miejsce w tym roku trafił do Anny Koczyk z Gdańska za film „Janek”. Bohaterem filmu był jej brat, Janek jest osobą niepełnosprawną, a w filmie opowiada o tym, co go ogranicza i jak chciałby żyć. Co ważne, filmy zgłoszone do konkursu miały maksymalnie minutę. W programie festiwalu były też spotkania z twórcami, filmy, spektakle, wystawa twórców ludowych.