W Słupsku rozpoczyna się Komeda Jazz Festival

2021-10-07 14:12
Komeda Jazz Festival
Autor: FB Komeda Jazz Festival

Będzie to już 27. edycja imprezy, prezentującej najwybitniejszych polskich i światowych artystów, którzy inspirują się muzyką Krzysztofa Komedy, zwanego” Chopinem polskiego jazzu”. Program festiwalu jest różnorodny, ale przystępny dla każdego odbiorcy synkopowanej muzyki.

Komeda Jazz Festival po raz 27. odbędzie się w Słupsku. Międzynarodowy festiwal prezentujący najwybitniejszych polskich i światowych artystów, którzy inspirują się muzyką Krzysztofa Komedy, zwanego” Chopinem polskiego jazzu” rozpocznie się jutro i potraw do 15 października.

Festiwal rozpocznie się Paradą Nowoorleańską, czyli radosnym pochodem ulicami Słupska. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 u zbiegu ul. Wojska Polskiego/Kołłątaja, przemarsz ulicą Wojska Polskiego, przy napisie I love Słupsk dalej ul. Starzyńskiego, przejście dla pieszych przy ul. Tuwima , drugi przystanek przy ratuszu, następnie przejście dla pieszych przy ul. Anny Łajming i marsz do Parku Jerzego Waldorffa przy ul. Jana Pawła II. Tam nastąpi uroczyste otwarciem Skweru Krzysztofa Komedy.

-Charakterystyką tegoroczne festiwalu są jednorazowe, wyjątkowe, premierowe wydarzenia. Zalicza się do nich koncert charyzmatycznej wokalistki Ewy Urygi, która zaprezentuje się w moich premierowych aranżacjach z orkiestrą symfoniczną w programie „Let’s Fall in Love”. Usłyszymy światowe evergreeny jak: Unforgettable, The Way You Look Tonight, Over the Rainbow, Like Someone in Love, The Man I Love, a także polskie piosenki: Miłość ci wszystko wybaczy, Szeptem do mnie mów, Już nie zapomnisz mnie -zapowiada Leszek Kułakowski, dyrektor artystyczny Komeda Jazz Festival.

Ciekawą propozycją jest także program „Leszek Kułakowski - Witkacy Narkotyki”. Artysta od zawsze zafascynowany Witkacym, skomponował muzykę do wszystkich części traktatu estetyczno-filozoficznego „Narkotyki”. Podkreśla, że w tym koncercie słowa są tak samo ważne, jak muzyka.

Gwiazdą 27. KJF będzie amerykańska wokalistka bluesowo-jazzowa Karen Edwards, którą będzie można usłyszeć podczas finałowego koncertu 15 października w słupskiej filharmonii. Tego wieczoru wystąpi także saksofonista Leszek Żądło.

Koncerty są biletowane, a bilety można zakupić w kasie słupskiej filharmonii oraz na stronie kupbilecik.pl Do repertuaru można zajrzeć na stronie komedajazz.com