W sobotę „Biznes Camp” w Koszalinie

2024-06-18 17:02
camp
Autor: materiały prasowe

Pierwszy w regionie „Biznes Camp” w najbliższą sobotę, 22 czerwca, na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Gośćmi będą Monika Pyrek, Katarzyna Niedzielska-Czyż, Michał Hamera, Jakub Cichocki i Maciej Kawecki.

W programie ciekawe wykłady i warsztaty, „zawodowe szybkie randki”, strefa innowacji dla dzieci i młodzieży, spotkania z ekspertami rynku pracy. Do dyspozycji uczestników spotkania jest też mobilne studio fotograficzne, w którym bezpłatnie wykonają profesjonalne zdjęcia biznesowe. Będzie też casting do cyklu filmowego Pomorza Zachodniego. Początek wydarzenia o godzinie 15. Biznesowe miasteczko Pomorza Zachodniego wyrusza w podróż po regionie. Pierwszy przystanek 22 czerwca na Rynku Staromiejskim. Kolejny przystanek dzień później, 23 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu i 29 czerwca w Stargardzkim Centrum Kultury. To nowe działanie, w trakcie którego pokazany zostanie rynek pracy w nieszablonowej i innowacyjnej formule. Praktyczne wskazówki, konsultacje ze specjalistami HR i doradcami zawodowymi, profesjonalne sesje zdjęciowe i warsztaty to elementy, które mają wspierać uczestników „Biznes Campów”, a także inspirować do podejmowania nowych przedsięwzięć.

„Biznes Camp” kierowany jest do wszystkich mieszkańców regionu w tym do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W nieformalnej atmosferze eksperci rynku pracy będą odpowiadać na nurtujące gości pytania. Zaplanowano konkretne wsparcie dostępne w tematycznych strefach: Strefa Wykładowo-warsztatowa, Strefa Zachodniopomorskiego Biznesu, Strefa promująca ideę uczenia się przez całe życie oraz Strefa Innowacji. Ciekawie zapowiada się Strefa warsztatowo–wykładowa, w której na mieszkańców Pomorza Zachodniego czekać będą znani i lubiani stratedzy, trenerzy biznesu: Monika Pyrek, Katarzyna Niedzielska-Czyż, Michał Hamera, Maciej Kawecki i Jakub Cichocki. O godzinie 15 rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Niedzielską-Czyż – prawniczką, psycholożką, psychoterapeutką i autorką. O godzinie 16 Michał Hamera – strateg, trener oraz doradca biznesowy. O godz. 16.45, olimpijka i jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w skoku o tyczce będzie mówić, dlaczego sport jest dobry na wszystko. O godzinie 17.30 Jakub Cichocki opowie „Jak przekuć porażkę w sukces w życiu i biznesie. Na zakończenie tej części, Maciej Kawecki, dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito powie o cichych granicach AI. Będzie można także spotkać się z różnymi ekspertami rynku pracy – doradcami zawodowymi, specjalistami HR, przedstawicielami uczelnianych biur karier. Goście wydarzenia dowiedzą się m.in. jak założyć firmę, nawiązać współpracę biznesową, zaprezentować swój produkt i usługę. To też ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy mają pomysł i myślą o założeniu StartUp. Zaplanowano też atrakcje dla dzieci i młodzieży. To możliwość zaprezentowania lokalnych uczelni, ich wynalazków i działań poszczególnych wydziałów, pozwalająca aktywnie zainteresować potencjalnych studentów własną ofertą. Będą nowe technologie, warsztaty i doświadczenia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://biznes.wzp.pl/