Warsztaty w słupskim szpitalu

2024-03-07 13:43
Warsztaty dla lekarzy w słupskim szpitalu
Autor: materiały prasowe Warsztaty dla lekarzy w słupskim szpitalu

Warsztaty nowoczesnego leczenia obrzęku chłonnego trwają w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Podczas operacji wykorzystany jest nowoczesny mikroskop umożliwiający operatorom zespalanie wyjątkowo drobnych naczyń limfatycznych.

Taki sprzęt został wykorzystany w słupskim szpitalu po raz pierwszy. Uczestnicy warsztatów pracują pod okiem światowej klasy fachowców specjalizujących się w leczeniu obrzęków limfatycznych – profesora Wei F. Chenq i dr Soni Pandey z Cliveland Clinic.

Słupski szpital jest jedną z nielicznych placówek w kraju podejmujących się diagnostyki i operacyjnego leczenia obrzęków chłonnych u dorosłych i dzieci. Na leczenie przyjeżdżają tu pacjenci z całego kraju z zagranicy. Zarząd szpitala zainwestował w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia obrzęku chłonnego. Warsztaty pozwolą na poszerzenie wiedzy operatorów, poznanie nowych nowych technik operacyjnych i przetestowanie aparatury gwarantującej jeszcze lepsze efekty terapeutyczne u operowanych pacjentów.