Ważne decyzje kołobrzeskich radnych

2024-02-01 14:59
Kołobrzeg
Autor: pixabay.com

Nie ma zgody kołobrzeskich radnych na budowę kolejnego hotelu w mieście, nie było także zgody na sprzedaż działek z zabytkiem w Podczelu oraz na wysoką zabudowę Radzikowa.

Na początek stanowcze ”nie” dla budowy 6 kondygnacyjnego hotelu z podziemnym garażem. Radni podjęli natomiast uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zachowuje dla terenu ul. Solna i Zdrojowa parkingi i usługi gastronomiczne. Radni w planie zagospodarowania tego terenu widzieliby raczej parkingi i zabudowę usługową.Kolejnym ważnym punktem obrad sesyjnych była decyzja w sprawie zabudowy dzielnicy Radzikowo III, gdzie radni nie wyrazili zgody na zabudowę apartamentowcami. Tym samym, na terenie dzielnicy Radzikowo III możliwa będzie zabudowa jedynie jednorodzinna. Najwięcej kontrowersji wywołał punkt dotyczący zbycia działek w Podczelu, na których znajduje się wpisane do rejestru zabytków „dawne stanowisko dowodzenia”. Ostatecznie kołobrzescy radni nie wyrazili zgody na sprzedaż dwóch działek z zabytkiem.

Listen to "prezydent Anna Mieczkowska" on Spreaker. Listen to "Radzikowo III" on Spreaker. Listen to "radny Jacek Woźniak" on Spreaker.