Więcej psychologów i psychiatrów w koszalińskich szkołach

2023-09-20 15:23
Podpisano porozumienie o współpracy miasta z NZOZ Monada dotyczące opieki psychologicznej nad dziećmi i młodzieżą z koszalińskich szkół i przedszkoli
Autor: MK Podpisano porozumienie o współpracy miasta z NZOZ Monada dotyczące opieki psychologicznej nad dziećmi i młodzieżą z koszalińskich szkół i przedszkoli

Będzie większa dostępność dzieci i młodzieży do lekarzy specjalistów. Konkretnie do psychologów i psychiatrów. W gabinecie prezydenta Koszalina podpisane zostało porozumienie o współpracy miasta z NZOZ Monada dotyczące opieki psychologicznej nad dziećmi i młodzieżą z koszalińskich szkół i przedszkoli.

Po pomoc psychologów i psychiatrów zwracać będą się bezpośrednio Koszaliński szkoły i przedszkola.

- Potrzebę zgłasza konkretna placówka oświatowa. My wysyłamy tam psychiatrę i psychoterapeutę, którzy zdiagnozują problem i podejmą wszechstronne działania medyczne. Z roku na rok obserwujemy rosnącą liczbę pacjentów potrzebujących wsparcia psychologicznego i to w grupie dzieci do 7 roku życia. Podobnie sytuacja wygląda u dzieci starszych i u młodzieży – powiedziała Radiu Plus lekarz psychiatra dziecięca i psychoterapeutka Ewa Przybyła – Ożóg z NZOZ Monada.

Na mocy podpisanego porozumienia w placówkach oświatowych w Koszalinie będą prowadzone m.in.: konsultacje dla nauczycieli, diagnoza dzieci i młodzieży, czy kierowanie dzieci na specjalistyczne leczenie. Działania w koszalińskich szkołach i przedszkolach już się rozpoczęły. Miasto Koszalin za te usługi medyczne nie płaci ani złotówki.

Listen to "Ewa Przybyła – Ożóg z NZOZ Monada" on Spreaker.