Wielkanocny Jarmark Jamneński i warsztaty

2023-03-22 13:54
plakat
Autor: materiały prasowe

Muzeum w Koszalinie i Zagroda Jamneńska przygotowują pierwszy w tym roku Jarmark Jamneński, którego tematem przewodnim będzie Wielkanoc.

Impreza odbędzie się w niedzielę (26.03) w godzinach 11.00-16.00 w Zagrodzie Jamneńskiej. Na straganach pojawią się wyroby rękodzielników: stroiki, pisanki, koronki, ceramika, drewniane zabawki i naturalne kosmetyki. Nie zabraknie tradycyjnych przysmaków: pierogów, bigosu, białej kiełbasy, chleba na naturalnym zakwasie, wędzonych serów, kiszonek i domowych ciast.

jamno
Autor: materiały prasowe

Nie zabraknie warsztatów związanych z przygotowaniami do świąt oraz występów zespołów "Popowianie" i "Złote nutki". Warsztaty od 11.30 do 15.30, w programie wykonywanie wielkanocnej dekoracji z rzeżuchy i baranków z cukru przy pomocy drewnianych foremek. W chałupie i budynku edukacyjnym swoje prace pokażą uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie; ekspozycja zatytułowana "Spotkanie z kulturą jamneńską - wystawa tkanin unikatowych" prezentowana tam będzie od dnia Jarmarku aż do końca kwietnia.

Listen to "Anna Michalik, Zagroda w Jamnie" on Spreaker.