Wojskowe Targi Służby i Pracy już w weekend

2023-03-16 14:19
targi
Autor: materiały prasowe

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy.

To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w kilku miejscowościach w Polsce, w woj zachodniopomorskim będzie to Gryfino, jednak do udziału w tych największych wojskowych targach organizatorzy zachęcają mieszkańców całego województwa, zwłaszcza młodzież zainteresowana edukacją wojskową i osoby chcące podjąć pracę w wojsku.

Oferta z pewnością zainteresuje tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo codzienność żołnierzy Wojska Polskiego. Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Nie zabraknie pokazów najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i oczywiście wojskowej grochówki. Będą kołowe transportery opancerzone „ROSOMAK” w różnych wersjach wyposażenia, armatohaubica samobieżna „DANA”, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „POPRAD”, robot saperski „EXPERT”, radar mobilny RM 100, pojazdy podwodne „GAVIA” i „SEABOTIX” oraz wiele różnorodnych elementów sprzętu lekkiego i uzbrojenia indywidualnego znajdującego się na wyposażeniu poddziałów różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Oprócz tego będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, pokazy musztry paradnej prezentowanej przez szkoły OPW, prezentacje pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki oraz stoisko szkolenia „SERE”. Będzie też możliwość sprawdzenia się na wirtualnej strzelnicy i trenażerze „CYKLOP”. Na targach będzie również można obejrzeć dwie wystawy tematyczne pn. „Polska w NATO” oraz „Jednostki wojskowe 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej”. Ponadto na stoisku Żandarmerii Wojskowej będzie można wypróbować symulator zderzeń oraz symulator jazdy 3D. Wojskowe Targi Służby i Pracy 17 i 18 marca w godz. 9.00-18.00 hali widowiskowo-sportowej przy I LO w Gryfinie.

Listen to "szef ośrodka zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie pułkownik Zbigniew Adamczyk" on Spreaker. Listen to "kurator oświaty Katarzyna Koszewska" on Spreaker.