Wystawa „Maryjne wizerunki” i tydzień kobiet w Białogardzie

2024-02-19 14:08
wystawa
Autor: materiały prasowe

W Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie można oglądać wystawę malarską Marcina Mariaka „MARYJNE WIZERUNKI”.

Ekspozycja będzie dostępna do 1 marca w Galerii Sztuki Centrum przy ul. 1 Maja 15 w Białogardzie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Marcin Mariak – białogardzianin, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” w Białogardzie od roku 2017. W pracowni plastycznej pod kierunkiem terapeuty Marka Kopczyńskiego realizuje się w malarstwie akrylowym. Jego malarstwo szybko zyskało uznanie. Obecnie jest w czołówce malarzy polskich tzw. art brut – czyli sztuki instynktownej, prymitywnej. Jego obrazy znalazły się w stałej ekspozycji Muzeum Etnograficznego w Toruniu i ostatnio Muzeum Ziemi Śląskiej w Katowicach.

W marcu Centrum Kultury i Spotkań Europejskich przygotowuje cykl warsztatów i koncerty dla pań. Dla Kobiet, o Kobietach i przez Kobiety przygotowane zostały warsztaty, które potrwają od 4 do 7 marca. Tematyka różnorodna: pierwszy dzień „W harmonii ciała, duszy i umysłu”, w kolejnym dniu „Żyj świadomie”, w trzecim dniu temat brzmi „W Pełni Kobiecości” i na zakończenie „Jesteś dziełem sztuki – metamorfoza”. Podsumowaniem świętowania tygodnia kobiet będzie koncert pt. "Piękno jest kobietą" w wykonaniu zespołu BOOGIE SHOW. Wstęp bezpłatny, wejściówki do obioru w biurze CKISE (1 maja 15, Białogard) bądź w kasie Kina Centrum (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

Listen to "Anna Suszyńska dyrektor CKiSE w Białogardzie (wystawa)" on Spreaker. Listen to "Anna Suszyńska dyrektor CKiSE w Białogardzie (tydzień kobiet)" on Spreaker.