[WYWIAD] "W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk, koordynatorką Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi w Koszalinie

2023-03-31 12:44 Alicja Górska
Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi w Koszalinie

Od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością ruchową, ale mimo to stara się żyć aktywnie. Jej całe dorosłe życie, to pomaganie potrzebującym, najpierw w hospicjum, potem w Caritas diecezjalnej.

Od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością ruchową, ale mimo to stara się żyć aktywnie. Skończyła studia, założyła rodzinę, pracuje i podróżuje. Jej całe dorosłe życie, to pomaganie potrzebującym, najpierw w hospicjum, potem w Caritas diecezjalnej, służąc osobom z niepełnosprawnościami, bezdomnym, rodzinom z uboższych rodzin. Od trzech lat pomaga kobietom i dzieciom, doświadczającym przemocy.  

Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z dziećmi w Koszalinie zbyła wczoraj gościem w programie "W rytmie życia".

Rozmawiałyśmy o marzeniach, które udało jej się zrealizować, mimo niepełnosprawności oraz o lekcjach życiowych, które otrzymała od pacjentów koszalińskiego hospicjum i podopiecznych Caritas. Było też o jej zmaganiach po wypadku, któremu uległa.

Listen to ""W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Agnieszką Filipczuk cz.5" on Spreaker.

POLECAMY TEŻ INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z Michałem Tramerem, dyrektorem Teatru Lalki Tęcza w Słupsku

"W rytmie życia" z Anną Załucką, dyrektorką szkoły muzycznej w Koszalinie

"W rytmie życia" z Robertem Szankiem, dyrektorem szpitala gruźliczego w Koszalinie