[WYWIAD] "W rytmie życia" z Anną Załucką, dyrektorką szkoły muzycznej w Koszalinie

2023-03-17 11:27
Anna Załucka, dyrektorka szkoły muzycznej w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Anna Załucka, dyrektorka szkoły muzycznej w Koszalinie

W ciągu pięciu lat zarządzania musiała przeprowadzić tę szkołę przez epidemię czy strajki nauczycieli. Jakie ma plany na kolejną kadencję?

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku i od ponad 25 lat pracuje jako nauczycielka przedmiotów ogólnomuzycznych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Kilkanaście lat była też kierownikiem jednej z sekcji. Zanim podjęła pracę w tej szkole, sama była jej uczennicą. 

I mimo, że znała tę szkołę od podszewki, to po objęciu stanowiska dyrektora wiele spraw było dla niej nowością. W ciągu pięciu lat zarządzania musiała przeprowadzić szkołę przez epidemię czy strajki nauczycieli.

Anna Załucka, dyrektor szkoły muzycznej w Koszalinie była wczoraj gościem programu "W rytmie życia".

Za co najbardziej lubi pracę z młodzieżą?  Co chciałaby jeszcze zmienić w tej w szkole, jaki nadać jej kierunek w kolejnej kadencji? Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie.

Dowiedzieliśmy się też, jak napotkani w szkole muzycznej czy w akademii nauczyciele ukształtowali ją jako człowieka? Było też o ładowaniu akumulatorów podczas spacerów nad morzem ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Listen to ""W rytmie życia" z Anną Załucką cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Anną Załucką cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Anną Załucką cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Anną Załucką cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Anną Załucką cz.5" on Spreaker.

POLECAMY TAKŻE INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z Robertem Szankiem, dyrektorem szpitala gruźliczego w Koszalinie

"W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem z IPN w Koszalinie

"W rytmie życia" z prof. Katarzyną Pawlak - Osińską, ordynator otolaryngologii w słupskim szpitalu