[WYWIAD] "W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem z IPN w Koszalinie

2023-02-17 13:45
Rafał Semołonik z koszalińskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej
Autor: Alicja Górska Rafał Semołonik z koszalińskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej

Prowadzi prelekcje w szkołach i prezentuje przygotowane przez IPN wystawy. Jest również współorganizatorem cyklu spotkań pod nazwą „Przystanek Historia”.

Prowadzi prelekcje w szkołach i prezentuje przygotowane przez IPN wystawy. Jest również współorganizatorem cyklu spotkań pod nazwą „Przystanek Historia”. Angażuje się także w inscenizacje historyczne, dotyczące głównie II wojny światowej i czasu PRL-u, jak w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sianowie czy w wydarzeniu "Bój o Kołobrzeg". Był koordynatorem „Paczki dla bohatera”.

Rafał Semołonik, starszy specjalista w koszalińskiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej 16 lutego był gościem w programie "W rytmie życia"

Rozmawialiśmy o pasjach naszego gościa, tych związanych z poznawaniem historii i jej popularyzowaniem, ale także o muzyce, kolekcjonowaniu płyt winylowych oraz o fotografii. W tej rozmowie pojawił się też ważny temat - bolesnej historii rodzinnej, która sięga Wołynia.

Listen to ""W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Rafałem Semołonikiem cz.5" on Spreaker.

Poprzednie wywiady z cyklu "W rytmie życia" do odsłuchania na naszej stronie. Polecamy, m.in.:

"W rytmie życia" z prof. Katarzyną Pawlak - Osińską

"W rytmie życia" z s. Wiktorią Kucharską, ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w Skrzatuszu

"W rytmie życia" z Magdaleną Kukulską, lekarzem neonatologiem

"W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz, instruktor biblioteczną w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej