[WYWIAD] "W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto

2022-11-17 19:40
Piotr Pakuszto, starosta białogardzki
Autor: Alicja Górska Piotr Pakuszto, starosta białogardzki

Od czterech lat starosta białogardzki, wcześniej wicestarosta i radny miejski. Dziś mówi otwarcie o tym, że kandyduje na stanowisko burmistrza Białogardu.

Pierwsza praca to sprzedawca w sklepie RTV AGD. W tym czasie podjął studia ekonomiczne na Politechnice Koszalińskiej. Ukończył także studia podyplomowe i różne kursy m.in. z zarządzania pomocą społeczną czy MBA. Pracował w Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno- Gospodarczych w Białogardzie, w MOPS w Białogardzie oraz w Rejonowym Ośrodku Szkolenia Zawodowego Młodzieży „Pałac Nosowo”.

Piotr Pakuszto, starosta białogardzki był dziś gościem w programie „W rytmie życia”.

Rozmawialiśmy o tym, dlaczego chce walczyć o fotel burmistrza Białogardu, a także o dotychczasowej działalności na rzecz powiatu. Za nami dwa lata walki z epidemią koronawirusa. W tym roku wojna w Ukrainie i przyjmowanie uchodźców, co stało się wyzwaniem także dla samorządów w naszym regionie. Co dla niego było najtrudniejsze w tym kryzysowym czasie?

"Pamiętam, jak rano jechaliśmy z zastępcą do Koszalina do notariusza. Zadzwoniła pani dyrektor ds. społecznych z Urzędu Wojewódzkiego i zapytała, czy mamy gdzieś u siebie na swoim terytorium takie miejsce, żeby osoby z Ukrainy zabezpieczyć. Powiedziała, że to tak na krótko. Z tego miejsca oni będą podejmować decyzję, co robią dalej"- wspomina starosta. "Odpowiedziałem, że w liceum ogólnokształcącym jest węzeł sanitarny i tam możemy kilka łóżek postawiać. Dopytałem- a ile to jest trochę, a pani dyrektor mi odpowiedziała- no może ze sto osób. Zrobiło mi się gorąco. Dopytałem więc, kiedy oni by mieli do nas przyjechać? A pani dyrektor odpowiedziała- dziś o godz. 15.00. Nie mieliśmy nic. Nie byliśmy kompletnie przygotowani"- opowiada starosta.

Co było dalej? Jak sobie poradzili z przyjęciem obywateli Ukrainy? O tym w naszej rozmowie poniżej. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Listen to ""W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Piotrem Pakuszto cz.5" on Spreaker.

Naszym kolejnym gościem w programie "W rytmie życia" 24 listopada po godz. 17.00 będzie Joanna Ossowska, koordynatorka Punktu Konsultacyjnego ds. Przemocy Domowej w Stowarzyszeniu Fundusz Tratwa Szczecinek. Gorąco polecamy tę rozmowę.

Więcej wywiadów z cyklu "W rytmie życia" na naszej stronie:

"W rytmie życia" ze Zbigniewem Izraelskim, prezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”

"W rytmie życia" z Jackiem Pawłowskim, prezesem "Na Przekór Przeciwnościom"