[WYWIAD] "W rytmie życia" z s. Natalią Frączek, kierowniczką Domu Samotnej Matki w Koszalinie

2022-05-27 12:39
s. Natalia Frączek
Autor: Alicja Górska s. Natalia Frączek, kieowniczka Domu Samotnej Matki w Koszalinie

Trenowała koszykówkę, ale po maturze wybrała inną drogę. Wstąpiła do wspólnoty zakonnej. Ukończyła studia psychologiczne oraz nauki o rodzinie.

Dziś tę wiedzę wykorzystuje prowadząc Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Od sześciu lat towarzyszy samotnym kobietom w ciąży i ich dzieciom w rozpoczęciu nowego życia.

S. Natalia Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej była 26 maja gościem programu "W rytmie życia".

Dom Samotnej Matki jest już prawie dwa lata po remoncie. Dziś daje schronienie 13 mamom i 13 dzieciom. Wśród mieszkanek także uchodźcy z Ukrainy. Jak to się stało, że trafili także do tego domu? Na profilu fb DSM pojawiają się wpisy mieszkanek pod hasłem „Nadzieje mam”. Panie opowiadają o czym marzą, na czym im zależy w przyszłości. Jakie są nadzieje tych mam? Jak wygląda świętowanie Dnia Matki w tym domu? Czym dla naszego gościa jest posługa w tym miejscu? Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie. Było też o dość zaskakujących pasjach naszego gościa i pięknie powołania.

Alicja Górska, zachęcam do wysłuchania tej rozmowy. 

Listen to ""W rytmie życia" z s. Natalią Frączek cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Natalią Frączek cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Natalią Frączek cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Natalią Frączek cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z s. Natalią Frączek cz.5" on Spreaker.

Zachęcamy do wysłuchania również innych wywiadów z cyklu "W rytmie życia:

"W rytmie życia" z artystą plastykiem Krzysztofem Urbanowiczem

"W rytmie życia" z o. Marko Rupnikiem, znanym na świecie artystą, rekolekcjonistą

"W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą o wspinaczce wysokogórskiej