Zapałka nie ogrzeje

2021-10-15 14:36 Marcin Kieca
Do połowy listopada trwa akcja Caritas - Zapałka nie ogrzeje
Autor: Materiały prasowe

Już po raz dziesiąty w północnej Polsce trwa akcja koszalińskiego Caritas – Zapałka nie ogrzeje.

Już po raz dziesiąty w północnej Polsce trwa akcja koszalińskiego Caritas – Zapałka nie ogrzeje. Datki z akcji charytatywnej mają zostać przeznaczone na zakup opału lub opłaceniu rachunków za ciepło dla najbiedniejszych podopiecznych Caritas.

- Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Sytuacja wielu rodzin w naszej diecezji jest na tyle trudna, że nie wystarcza im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W okresie zimowym w wielu domach brakuje także pieniędzy na opał. Przebywanie w niedogrzanych pomieszczeniach przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, oddziałuje negatywnie na samopoczucie i komfort psychiczny – powiedział Radiu Plus koordynator akcji w Caritas, Krystian Linnik.

- Pragniemy uwrażliwić mieszkańców diecezji na problem biedy oraz wynikających z niej konsekwencji, z którymi borykają się ubodzy z naszego regionu. Jesienią każdego roku przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy przy cmentarzach i w parafiach diecezji. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymują specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas – dodaje nasz rozmówca.

Konto do rozliczeń akcji "Zapałka nie ogrzeje"

60 1020 2791 0000 7002 0234 4976

1 listopada na nekropoliach diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami i koszami zapałek, które za datki będą rozdawać chętnym. Wszelkie szczegóły akcji i innych działań Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na stronie www.koszalin.caritas.pl.