[ZAPOWIEDŹ] Rekolekcje dla osieroconych rodziców w listopadzie w Skrzatuszu k.Piły

2021-10-05 13:26
Plakat o rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu
Autor: Organizatorzy Rekolekcji Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach.

„Powstać z martwych” - rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 19-21 listopada w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy zabójstwa. "Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku"- przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (19 listopada) o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 14.00. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby. Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Duszpasterzem jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w grupie rekolekcyjnej także rodzice po stracie dziecka, psychologowie i księża. Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401  lub 501 211 002 lub mailowo na adres:  rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.