Zemsta Nietoperza z Wiednia do Białogardu

2022-01-07 13:10
zemsta nietoperza
Autor: materiały prasowe

Wystawa pokonkursowa, o tym jak nie marnować jedzenia i „Zemsta nietoperza” w najbliższych dniach w Białogardzie.

Od 10 do 21 stycznia w galerii sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie można oglądać wystawę pokonkursową pt. "Podziel się jedzeniem - nie wyrzucaj". Prezentacja przedstawia kilkadziesiąt prac wykonanych przez uczniów z Białogardu i okolic, uczestników konkursu promującego zapobieganie marnowaniu żywności. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Białogardzkie Centrum Wolontariatu. W ramach realizacji projektu zrealizowano szereg działań. Jednym z nich jest Konkurs plastyczny "Podziel się jedzeniem - nie wyrzucaj", na który wpłynęło około 100 prac. Projekt realizowany jest przy współpracy Caritas Polska i został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej. Miał na celu zwiększenie świadomości i przyzwyczajeń mieszkańców dotyczących ekologicznych skutków marnowania żywności oraz ograniczanie niekorzystnych dla środowiska naturalnego zachowań. Wstęp na wystawę jest wolny.

wystawa w Białogardzie
Autor: materiały prasowe

W najbliższych dniach na ekranie białogardzkiego kina zagości operetka „Zemsta Nietoperza” prosto z wiedeńskiej Wiener Staatsoper. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00. Bilety do nabycia w kasie CkiSE. W rolach głównych: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally. Reżyseria: Otto Schenk. Dyryguje: Franz Welser-Möst. Legendarna Opera Wiedeńska prezentuje arcyklasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata: „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna. Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki, którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach był pokazywany w austriackiej telewizji. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Trzy godziny znakomitej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to czeka kinowych widzów. Napisy opracowano na podstawie przekładu Juliana Tuwima. Przedstawienie w języku niemieckim z napisami w języku polskim.

Listen to "wystawa pokonkursowa "Podziel się jedzeniem - nie wyrzucaj"" on Spreaker. Listen to "Zemsta Nietoperza w Białogardzie" on Spreaker.