Zestaw ratunkowy dla usteckiego żłobka. Będzie jeszcze bezpieczniej

2023-12-27 13:47
Ustecki żłobek otrzymał zestaw ratunkowy LifeVac
Autor: materiały prasowe Ustecki żłobek otrzymał zestaw ratunkowy LifeVac

Fundacja jednego z banków przekazała żłobkowi miejskiemu w Ustce zestaw ratunkowy LifeVac, umożliwiający szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych.

Dzieci ze względu na swój wiek są wyjątkowo narażone na zadławienia i zakrztuszenia, które mogą prowadzić do utraty zdrowia i życia. Aby przeciwdziałać temu niebezpieczeństwu na ręce dyrektor żłobka został bezpłatnie przekazany zestaw ratunkowy - LifeVac.

Urządzenie LifeVac wykorzystywane jest jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku. Jego działanie polega na zasysaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego w sposób nieinwazyjny i skuteczny. Dzięki specjalnie opatentowanemu zaworowi urządzenie to zasysa ciało obce w jednym kierunku z siłą 9 – krotnie wyższą niż podczas manewru Heimlicha i 6 – krotnie wyższą niż uciśnięcia klatki piersiowej. W przypadku zadławienia można więc zapobiec tragedii w ciągu kilku sekund.

Sprzęt jest bezpieczny dla maluchów. Jest zatwierdzony jako urządzenie medyczne klasy I przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce i posiada certyfikat zgodności CE Unii Europejskiej.