Zgłoś dziecko do akcji „Pusta Choinka”

2023-11-20 15:06
Pusta Choinka
Autor: Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Symbolem akcji "Pusta Choinka" jest suche drzewko.

Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna coroczną akcję „Pusta Choinka”. Dzięki niej dzieci z ubogich rodzin w okresie Świąt Bożego Narodzenia zostaną obdarowane prezentami. Mają to być przedmioty, które dają radość, ale też zaspokajają potrzeby dzieci np. odzież czy materiały edukacyjne.

-Zwracam się w sposób szczególny do pedagogów szkolnych, jeśli mają wiedzę, że jest jakaś rodzina, która potrzebuje takiej formy pomocy, mogą to zgłosić do nas, do Caritas i podać nam potrzeby tych dzieci. Zrobić coś w rodzaju listu do Świętego Mikołaja, byśmy mogli wspólnie tę pustą choinkę zapełnić, a potem ją rozebrać

-mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Listy z potrzebami i marzeniami dzieci można wysyłać za pośrednictwem szkoły lub parafii mailowo na adres sekretariat.koszalin@caritas.pl. Akcja przeznaczona jest dla wszystkich dzieci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do ukończenia szkoły podstawowej.

Marzenia najmłodszych diecezjan, podobnie jak w latach ubiegłych, spełnią anonimowi darczyńcy. Na początku Adwentu podamy dla nich więcej szczegółów. W zeszłym roku udało się obdarować około 150 dzieci.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas o akcji "Pusta Choinka"" on Spreaker.