Dzień skupienia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

2022-03-14 18:50
dzien_skupienia
Autor: pixabay.com

Ponad pięciuset uczniów weźmie udział w Dniu Skupienia dla młodzieży szkół średnich, który w środę odbędzie się Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. W tym roku hasłem przewodnim „Wstań”, a program wydarzenia inspirowany jest przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.

- Będzie świadectwo, które usłyszymy od znanego krakowskiego youtubera Tomasza Samołyka, będzie konferencja s. Teresy Pawlak. Młodzież będzie również uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również będzie możliwość spowiedzi. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Roberta Chrząszcza - zapowiada ks. Michał Kania, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Krakowskiej. 

- Hasło "Wstań" jest zaczerpnięte od słów papieża Franciszka. Obecnie przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży pod hasłem "Wstań. Ustanawiam Cię świadkiem". Pod tym hasłem przeżywaliśmy w zeszłym roku Forum Młodych. Teraz zdecydowaliśmy się na pozostawienie samego wezwania "Wstań", bo towarzyszyć nam będzie inny fragment Pisma Świętego. Ewangelia o Bartymeuszu, który usłyszał od Pana Jezusa "Odwagi. Wstań". I to przesłanie chcemy dać młodym podczas tego dnia - mówi ks. Marcin Filar, diecezjalny duszpasterz młodzieży. 

Dzień skupienia dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Sanktuarium Jana Pawła II rozpocznie się o godzinie 9:00. Punktualnie o 12:00 odprawiona zostanie centralna msza święta.