Abp Grzegorz Ryś: trzy obszary Kongresu Nowej Ewangelizacji

2021-09-08 11:44
VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji
Autor: nowaewangelizacja.org Hasłem VI OKNE jest Miasto-Rewitalizacja

Rekolekcje, obszar ewangelizacji i doświadczenie ewangelizacyjne - to trzy obszary VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji na które zwraca uwagę abp łódzki Grzegorz Ryś. Kongres rozpoczyna się w czwartek w Łodzi.

Kongres rozpoczyna czwartkowe (9 września) spotkanie dla księży w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W piątek i sobotę zaplanowano bloki rekolekcyjne w kościele oo jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi. Spotkania i dyskusje w ramach Kongresu spełniają trzy równorzędne cele, podkreśla metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Kongres miał zawsze trzy cele, które mniej więcej się równo rozkładają już w trakcie jego trwania. Po pierwsze jest zawsze rekolekcjami dla samych ewangelizatorów. No bo to jest prosta zasada: jak ktoś nie ma w sobie aktualnego doświadczenia wiary, to na pewno nie powinien wychodzić, żeby komukolwiek o niej opowiadać. Drugi cel, to już teraz trzeci konsekwentnie, to jest jakiś namysł nad konkretnym obszarem ewangelizacji. Ten jest poświęcony ewangelizacji dużego miasta. I trzeci wymiar kongresu to jest zawsze jakieś doświadczenie ewangelizacyjne. I tu w Łodzi takim wydarzeniem rzeczywiście ewangelizacyjnym będzie 11 września po południu spotkanie duże na stadionie.

Sobotni wieczór (11 września) na stadionie Orła to ewangelizacyjny koncert "Dekalog - ku doświadczeniu wolności". Wstęp na koncert z udziałem około 150 twórców z całego świata jest wolny.

PROGRAM VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONGRESU NOWEJ EWANGELIZACJI

Polecany artykuł:

Kongres Nowej Ewangelizacji