Akcje pomocy Ukrainie 11 maja 2022 r.

2022-05-11 12:46
Akcje pomocy Ukrainie. Rycerze Kolumba
Autor: parafia św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim Akcje pomocy Ukrainie. Rycerze Kolumba

Akcje pomocy Ukrainie 11 maja 2022 r.

Rycerze Kolumba

Mężczyźni ze wspólnoty Rycerzy Kolumba działającej przy kościele św. Antoniego Padewskiego, św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Matki Bożej Różańcowej w Tomaszowie Mazowieckim jeździli na przejście graniczne z Ukrainą w Hrebennem. Jako wolontariusze zaangażowali się w pomoc uchodźcom przybywającym do Polski. Niezależnie od tej formy wsparcia tomaszowska parafia prowadzi zbiórkę pieniędzy i produktów pierwszej potrzeby dla gości z Ukrainy. W budynku parafii już kilka dni po wybuchu wojny zamieszkała jedna ukraińska rodzina, mama z dwójką dzieci.

Dary z Bełchatowa

Transport artykułów spożywczych do magazynu Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Wólczańskiej 108 w Łodzi przesłała parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy z Bełchatowa. Zbierana w parafii żywność pomoże uzupełniać zapasy, z których przygotowywane są paczki wydawane przede wszystkim uchodźcom z Ukrainy. Codziennie w punkcie pomocy charytatywnej Caritas wydawanych jest kilkaset paczek z żywnością i artykułami higienicznymi. Caritas cały czas prosi o tego typu pomoc i przekazywanie żywności czy drobnej chemii gospodarczej.

Puszka i lista

Puszka na pieniądze mające wesprzeć gości z Ukrainy cały czas stoi w kościele Matki Bożej Różańcowej w Zgierzu. Poza wsparciem finansowym parafia koordynuje inne działania wiernych. W kancelarii tworzona i aktualizowana jest lista rodzin, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, w razie potrzeby na bieżąco udzielana jest pomoc: zarówno gościom, jak i gospodarzom. Równolegle, podobnie jak w innych parafiach diecezji łódzkiej, aktualizowana jest baza danych firm cateringowych i restauracji mogących służyć pomocą w nieodpłatnym przekazywaniu posiłków. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub mailowo: kancelaria@rozancowa.pl