Ukryte życie parafii 1 czerwca 2023 r.

2023-06-01 16:20
Ukryte życie parafii 1 czerwca 2023 r.
Autor: Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Ukryte życie parafii 1 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 1 czerwca 2023 r.

Wolontariusze na pielgrzymkę

Muzyków, medyków, wolontariuszy służb porządkowych, czy medialnych, a także ludzi zajmujących się bagażami i transportem poszukuje Pabianicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszyscy zainteresowani wspólną organizacją jubileuszowej, 555. pielgrzymki mogą się zgłosić na spotkanie organizowane w niedzielę, 4 czerwca, w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach, po Mszy św. o godz. 18.00. Organizatorzy podkreślają, że do pracy w służbach pielgrzymkowych może się zgłosić każdy, zarówno weteran pielgrzymek, jak i osoba zupełnie nowa.

Okradli kaplicę

Przed złodziejami krążącymi w okolicach kościoła ostrzegają wiernych księża z parafii Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Duchowni podkreślają, że szczególnie ostrożni powinni być ludzie przyjeżdżający na nabożeństwa rowerami i zostawiający je niezabezpieczone. Niedawno okazało się, że w samym kościele zginął świecznik z kaplicy adoracji.

Zbiórka na schody

Niemal 42 tys. zł potrzebuje parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej na zapłacenie za schody do głównych i bocznych drzwi kościoła. Schody są niemal gotowe, ostatnie prace polegają na należytym wykończeniu inwestycji. Księża z parafii proszą o pieniądze na ten cel, w formie tacy zbieranych w czasie Mszy św., albo w kopercie do zakrystii.

Gitarzystka/gitarzysta

Osoby grającej na gitarze szuka schola młodzieżowa przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Ktoś, kto umie grać na gitarze i chciałby włączyć się we wspólne działania scholi, może zgłaszać się osobiście do kościoła, albo przez facebookowy profil parafii.